דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

עתיק

טיולים ותרמילאים 
הבשורה השנייה של שאול הטרסי

מה מחפש פאולוס בתורכיה?


בראשית המאה הראשונה לספה"נ נולד תינוק למשפחה יהודית בעיר טרסוס שבאסיה הקטנה, בחוף הים התיכון של תורכיה של ימינו. ההורים, שמוצאם משבט בנימין, העניקו לבנם את השם שאול, שם נפוץ בקרב יוצאי השבט, המנציח את המלך העברי הראשון, שהיה גם הוא מבני השבט.
על פי המסורת הנוצרית, שאול נשלח ללמוד בבית הספר של רבן גמליאל בירושלים. בד בבד עם לימודי הדת למד הנער לייצר אוהלים, מלאכה שממנה התפרנס במשך חייו. אביו של שאול היה אזרח רומאי. כמקובל באותם ימים, יהודים בעלי אזרחות זרה אימצו לעצמם גם שם נוכרי. שמו הנוכרי של שאול היה פאולוס.
באחד הימים, כך מסופר בברית החדשה, והוא בדרכו לדמשק כדי להילחם בקנאות למען אלוהי ישראל, ראה פאולוס בחזונו את ישו. בהשפעת החזון שינה פאולוס את זהותו הדתית מקצה לקצה והתנצר (שנת 35). כשהגיע לדמשק, החל להטיף בקהילות היהודים למען המרת הדת לנצרות. יהודי דמשק לא קיבלו את רעיונותיו בעין יפה ואף איימו על חייו. פאולוס נמלט לירושלים ומשם לטרסוס ולאנטיוכיה שבסוריה, כיום אנטקיה התורכית (שנת 37). שם דווקא זכה לאהדה.
פאולוס ערך שלושה מסעות גדולים באסיה הקטנה, שבמהלכן הטיף ליהודים ולפגנים להמיר את דתם לנצרות. במסעו הראשון, שהחל בשנת 45, יצא מאנטיוכיה לפאפוס שבקפריסין ושכנע את סרגיוס פולוס, הפרוקונסול הרומי באי, להתנצר. משם הפליג לעיר פרגה (Perge), מערי הנמל החשובות של מחוז פמפיליה (מעט ממזרח לאנטליה של ימינו). הוא עלה במעלה הרי הטאורוס צפונה והגיע לעיר נוספת בשם אנטיוכיה, בירתה של מחוז פסידיה (ליד העיירה Yalvaç של ימינו).
פאולוס חזר לאנטיוכיה הסורית ואחר ערך עוד שני מסעות באסיה הקטנה ובבלקן. בכל מקום שאליו הגיעה ייסד קהילה נוצרית. בסופו של המסע השלישי הגיע לירושלים. על פי הכתוב בברית החדשה העלילו עליו יהודי ירושלים שהוא הכניס גויים לבית המקדש (שנת 57), מעשה שאסור על פי חוק. פאולוס נכבל בשלשלאות והובא למאסר במצודת אנטוניה. מכיוון שהיה אזרח רומאי, עמד פאולוס על זכותו להישפט ברומא. לנציב הרומאי לא הייתה ברירה. פאולוס נשלח לרומא בספינה והגיע לשם רק לאחר תלאות ארוכות. בסופו של דבר נשפט, נידון למוות והוצא להורג (שנת 67).
שביל הטיולים החדש יוצא מפרגה שבפמפיליה ומסתיים באנטיוכיה אשר בפסידיה.

ההיסטוריה של השביל
שביל פאולוס הקדוש חוצה את האזורים שבתקופה הרומית נקראו פמפיליה ופסידיה. בין שני המחוזות השכנים אין ולו גם שמץ של דמיון. המישור של פמפיליה - רצוף בערי נמל תוססות, בקרקע פורייה ובשפע מים - היה בתקופה הרומית מחוז עשיר ונהנתן. פסידיה, לעומתה, היא אזור הררי ופראי, מבותר בקניונים ומנוקד בפסגות ששיאיהן מתנשאים ליותר מ=2,500 מטרים מעל פני הים. השלג מלבין בפסגות ההרים עד אמצע הקיץ.
הרומאים סללו דרך בשם ויה סבסטיה, שעלתה מאנטליה והגיעה לאנטיוכיה שבפסידיה לאחר שעקפה את אגם אאירדיר (Eğirdir) ממערב. זו הייתה דרך ארוכה יחסית, אך נוחה. דרך אחרת, קצרה יותר אך קשה בהרבה, עלתה מהעיר פרגה בנקיק הנהר קסטרוס (Aksu) היישר לאגם אאירדיר ומשם לאנטיוכיה.
מלאכת סימון השביל הושלמה באפריל 2004. צעידה רצופה לכל אורכו תימשך כ=28 יום ואולי מעט יותר. גם מי שאינו מתכוון לצעוד בשביל לכל אורכו יוכל לערוך טיולי יום בקטעים נבחרים לאורך המסלול. בשלב זה, אנשי הכפרים רק מתחילים להתרגל לקיומם של מטיילים בשביל, כך שהמפגש אתם הוא חוויה אמיתית.
השביל מתחיל בעיר פרגה, בגובה פני הים בערך, שם החל פאולוס את מסעו. זרוע נוספת של השביל עולה דרך קניון הנהר קופרולו (Köprülü), שהפך לאתר שיט נהרות מקובל. שתי הזרועות מתלכדות בעיר הקדומה אדאדה (Adada) וממשיכות יחדיו לאגם אאירידיר (Eğirdir). חוצים את המקום הצר באגם באמצעות סירות הדייגים שבסביבה וממשיכים לאנטיוכיה שבפסידיה, בין הגבעות הנמוכות והמעובדות, המתנשאות אך מעט מעל לרמה המתנשאות כאלף מטרים מעל פני הים.

קייט קלו יוזמת השביל
קייט קלו (Kate Clow), 56, עבדה עד סוף שנת 1987 בלונדון במכירות טכניות בתחום המחשבים. במהלך חופשותיה התוודעה לתורכיה ועל כן לא הצטערה כשהתבקשה לעבוד בשירות החברה שלה באיסטנבול. לאחר שנתיים הבינה שהעבודה משעממת אותה. היא עברה לאנטליה והתפרנסה מצילום ומכתיבה למגזינים שונים ולמדריכי תיירים.
"שוטטתי באזור והתחלתי לכתוב ספר על מסלולי הליכה באזור אנטליה", מספרת קייט. "באותם ימים ציין Garanti Bankası, מהבנקים הגדולים בתורכיה, 50 שנות פעילות. לציון שנת היובל ביקש הבנק מהציבור הצעות לפרויקטים למען הקהילה והתחייב לממן את ההצעות הטובות ביותר. קייט הרימה את הכפפה והגישה הצעה בתחום הסביבה: לסמן שביל טיולים רצוף וארוך להולכי רגל בתורכיה".
הרעיון המקורי, שכמוהו לא נודע בתורכיה עד אז, זכה באהדת הבנק. קייט "חרשה" את השטח ואיתרה מסלול באורך 500 קילומטרים, לאורכה של ליקיה ההיסטורית (אזור החוף שבין אנטליה למרמריס). כך נולד "שביל ליקיה" המפורסם, שכבר קנה לו אוהדים רבים בקרב חובבי הטיולים הרגליים בישראל.
לאחר שהשביל סומן נפרדו דרכי קייט והבנק. "כתבתי ספר הדרכה על השביל", אומרת קייט, "ולפתע הבנק החליט שהוא רוצה להדפיס את הספר בתורכית ולא באנגלית, בניגוד להסכם בינינו. הספר יצא לאור באנגלית. מאז עברו חמש שנים. הספר נמכר כבר ב=6,000 עותקים ועוד היד נטויה".
אבל קייט לא נחה על זרי הדפנה. היא החליטה לייצר שביל טיולים חדש, שחוצה את הרי הטאורוס. משרד היערות העניק לה אישורים לסימון השביל בשטח שבאחריותו. משרד התרבות והתיירות מתעכב בינתיים, ולכן קייט וצוות מתנדבים שארגנה לא סימנו כמה קטעים העוברים באתרים ארכיאולוגיים כמו אדאדה ופרגה.
סימון השביל נעשה בעזרת מתנדבים, ללא מימון של כל גורם שהוא. "פרסמתי באתר האינטרנט של השביל שאני מחפשת מתנדבים. אנשים מארצות שונות נענו לקריאה, בכללם מידן וישינסקי מישראל. אני מימנתי את הוצאות התחבורה והצבע והמתנדבים מימנו את המזון והלינה שלהם. רוב הזמן לנו בשטח. רק מדי כמה ימים הרשינו לעצמנו ללון בפנסיון. פשוט היינו זקוקים למקלחת...".
תוך כדי הסימון ביצעה קייט עבודת הסברה בכפרים שבתחומם עובר השביל. היא הכינה ערכת שיקופיות, מוכתרי הכפרים ארגנו אסיפת תושבים והמואזינים הפיצו את הבשורה ברמקולים של המסגדים. "זה עבד לא מעט בזכותו של חליל צ'ולק, יו"ר אגודת הצופים באוניברסיטה של אנקרה, שידע לסדר את הדברים בצורה דיפלומטית", אומרת קייט.
קייט שואפת ששבילי הטיולים יסייעו לשמור על תרבות הכפרים ההרריים, עולם שהולך ונעלם. סגירת בתי ספר מקומיים קטנים, קשיי פרנסה וירידה במפלס מי התהום, הביאו לכך שהתושבים נוטשים את הכפרים באזורי ההרים. השביל הוא אמצעי להעניק עוד מקור פרנסה לתושבי הכפרים, מבלי לפגוע באורח חייהם. אדרבא, המטיילים בשביל מצפים לפגוש באורח החיים המסורתי. הם מעדיפים לקבל מנת דבש בתוך חלת הדונג ולא בתוך קופסת פלסטיק קטנה. הם אוהבים לשוטט בשעות אחר הצהריים בין הבוסתנים ולא בין כפרי נופש מהנוסח של קייטני החוף.
סימון השביל גרר לעתים תקלות בלתי צפויות. באחד מימי חודש מרץ 2003 סימנו קייט והמתנדב האנגלי ג'ון את תוואי השביל על עמודי החשמל בעיירה אאידיר. במקרה עבר במקום התובע המקומי, שהזעיק את המשטרה. השניים נעצרו בעוון השחתת רכוש הציבור. אם חסרים כמה סימנים ברחוב הראשי של אאירדיר, זו הסיבה.
"אני כבר רואה התעניינות בשביל, גם של תושבים מקומיים וגם של מטיילים", אומרת קייט. אני לא יודעת כמה זמן יעבור עד שהשביל יתפוס את המקום שמגיע לו, אבל זה יקרה".
לאחר שצעדנו עם קייט בכמה מקטעי הדרך, המתאימים למטיילי יום, גם אנו מאמינים בכך. לפניכם תיאור קצר של קטעים אלה, מדרום לצפון.

פרגה
משך הביקור: שעה וחצי. מקום לינה סמוך: אנטליה.
פרגה (Perge), כ=15 קילומטרים ממזרח לאנטליה הוא אתר תיירות ממוסד המציג לראווה את שרידי העיר הקדומה. החפירות שנערכו בעיר (1953) גילו ממצאים המעידים שאוכלוסייה יוונית אכאיית התמזגה בפרגה עם אוכלוסייה פמפילית מקומית לקראת סוף האלף הראשון לפני סה"נ. המונומנטים שנותרו כאן אופיניים לעיר רומית. התיאטרון הגדול, לפני הכניסה לעיר, סגור לקהל מסיבות בטיחותיות. האצטדיון, לעומת זאת, שאורכו 334 מטרים, נשמר במצב מעולה. שער הלניסטי מונומנטלי מקבל את פני הבאים. אחר כך אפשר להתרשם מבית המרחץ הרומאי הגדול, מהבזיליקה, מהשער הרומאי ומהרחוב הראשי, שלאורכו עברה תעלת מים רחבה. בקצה הרחוב הגדול נמצא הנימפיאון שממנו זרמו המים לרחוב. בנימפיאון מתאר פסל שוכב את אל הנהר קסטרוס בכבודו ובעצמו.
השביל היוצא מפרגה וחוצה את מישורי פמפיליה לא ימשוך את לב המטייל הישראלי. מי שמתכנן בכל זאת לצעוד כאן, שיביא בחשבון שבקיץ שורר כאן חום אימים.

ישילדרה – יזילי קניון
משך הטיול: 5 שעות. דרגת קושי: רגיל. נקודת מוצא: הכפר (Yeşildere). נקודת סיום: שער פארק Yazılı Kanyon. מקום לינה סמוך: Sütçüler.
מתוך הכפר ישילדרה עולה השביל לדרך עפר החוצה יער אורן שחור מעורב באלון מצוי. קולות קוקייה הדהדו בין ההרים כשירדנו לעמק הררי קטנטן, שבו מגדלים חיטה. מכאן השביל עולה במדרון תלול, החושף את מראהו של קניון של הנחל Değirmen Dere. הדרך הרומאית המקורית עברה בתוך הקניון, אך מכיוון שהגשרים הרומאיים חרבו, אין אפשרות לצעוד בו.
הנקודה הגבוהה בקטע זה של השביל (971 מ') מעניקה מבט מרהיב על אגם Karacören. מכאן השביל יורד בין טרשים שבהם צומחים בעיקר עצי אלון מצוי וערער רם. אחרי שמתגברים על קיר תלול באמצעות כבל שנקבע בסלע ומטפסים בסדק בסלע, עוברים ליד בקתת רועים בנויה מאבן ומעץ ולידה מכלאות (ליד סימן X שמזהיר מפני פנייה שמאלה).
מהבקתה השביל יורד בתלילות רבה בתוך יער יפהפה של אורן שחור. הגזעים הכהים של העצים מעניקים ליער נופך אגדי משהו. כך יורדים עד שמגיעים לגדת פלג ההרים השוצף כאן. במושגים ישראליים מדובר בנהר של ממש. זהו הקטע הידוע בשם Yazılı Kanyon (בתורכית: הקניון עם הכתובת). לאורך הנחל, שהוכרז כפארק לאומי, עוברת דרך עפר שהייתה חלק מתוואי הדרך הרומית. כדאי לצעוד תחילה כמה דקות במעלה הנחל ולהגיע למעיין שופע, המצטרף בשקיקה לנחל הזורם. מכאן גם אפשר לזהות את ההרים שמהם ירדנו.
עתה, כל שנותר לעשות הוא לרדת בדרך המלווה את מורד הנחל ולגלות את הכתובות החקוקות ביוונית על פני משטחי סלע חקוקים. כאן, בקטע הצר של הקניון, היה מקום פולחן שבו סגדו ההולכים בדרך לאל הדרך.
בדרך לשער הפארק חוצים את הנחל בגשרון לגדתו המערבית (השביל שבו צעד פאולוס ממשיך היישר לפנים, במורד הנחל). אחר כך עוברים גשרון שני, הנטוי מעל גיא קטן המתנקז לנחל. לא היינו מציינים זאת, אלמלא זוג הסיטות המקנן בסלעים שמעל לגשר.
השביל מסתיים בשער השמורה, שם יש מסעדה קטנה ומבנה שירותים. זהו גם מקום טוב למי שמתכוון לישון בתנאי קמפינג.

מואזינלר – גשר הנחל באירסק דרה
משך הטיול: 3-2 שעות. דרגת קושי: קל. נקודת מוצא: בית הקברות של הכפר Müezzinler (הסימון נמצא ברחוב הראשי של הכפר). נקודת סיום: גשר הנחל Bağırsak Dere. מקום לינה סמוך: Sütçüler.
השביל הנוח עובר בין עצי אלון מצוי וערער ארזי והוא חושף נופים יפים של הרי הטאורוס. מקום מתאים להפסקה הוא צלו של ערער רם ענק, בגובה 8 מטרים, הצומח קרוב לתחילת הדרך. למרגלותיו נמצא מסתור רועים בנוי אבן ובו כד גדול המכיל בדרך כלל מים. אם יש לכם עודף מים, אתם מוזמנים לתרום לכד.
אבני השפה המלוות את השביל מעידות כי מדובר בדרך מקומית עתיקה, כפי הנראה מימי הביניים (לא קשורה לדרך הרומית). לקראת הסוף השביל יורד בתלילות לנחל ( Bağırsak Dere), לקצהו של קניון, שם נמצאים שרידי גשר האבן הקדום של הדרך. המסלול מסתיים בכביש, כ=200 מטרים במורד הנחל.

הדרך הרומית לאדאדה
משך הליכה: 3 עד 4 שעות, כולל ביקור בן שעה באדאדה. דרגת קושי: קל. נקודת מוצא: הכביש העולה צפונה מ=Sütçüler, כ- 2.5 ק"מ מצפון לכפר Boğazköy. נקודת סיום: Adada. מקום לינה סמוך: Sütçüler.
סימון השביל מוליך מהכביש לדרך עפר, היורדת לעמק, שחלקו מעובד במטעים. הכיוון הכללי: המדרון הצפוני של הגיא העולה מזרחה, שבתוכו עוברת הדרך הרומית. הדרך הרומית אמנם אינה מסומנת בסימון השביל משום שהיא אתר ארכיאולוגי, אך היא ברורה מאוד. הדרך יפהפייה, בנויה לתלפיות ומכוסה בלוחות גדולים מאוד.
כשהגיא מתרדד הדרך נכנסת אליו ואבניה נעלמות, כנראה משום שנסחפו, או שנלקחו למבנים של אדאדה, הסמוכה מאוד לכאן. הסיור באדאדה עובר בשרידי כנסייה ביזנטית הבנויה על שרידי מבנה רומאי גדול. מכאן, בעקבות שביל ברור, נמשיך לבקר באתר שבו נותר פורום יפהפה עם שורות מושבים הצופים אליו, מבנה ציבורי ושלושה מקדשים. מקדש טריאנוס חרב למדי אך השניים שמעבר לכביש, מקדש זיאוס ומקדש תיאודורוס, נותרו במצב השתמרות מצוין.

מרגלות הר דבראז - יוקארי גוקדרה
משך הליכה: 10 שעות. דרגת קושי: מיטיבי לכת. נקודת מוצא: סקי לודג' למרגלות הר דבראז (Davraz). מקום לינה סמוך: סקי לודג', או אאירדיר.
מהמלון פונים דרומה, חולפים על פני מבני אתר הסקי ומטפסים בגיא השני ימינה. המגמה: האוכף שבין שני ההרים: הפסגה שמימין היא הר davraz (2,635 מ';) הפסגה משמאל נקראת בפי הרועים המקומיים - Yuluk (במפה – Camili Dağ).
הדרך חוצה דולינות אלפיניות שבהן צומח כרקוצי. בחודש יוני יש כאן פריחה אלפינית יפה. בדרך עוברים יאיילה (מקום מרעה קיץ) בשם Belkuyu (פירוש השם: הבארות שבמעבר). המשפחה באה לכאן באמצע יוני ונשארת בשטח כשלושה חודשים. ליד היאיילה יש שש בארות מים.
מהיאיילה הזו צועדים בדרך העפר עד לגובה של כ=2000 מטרים מעל פני הים. מכאן יורדים. מבט בוחן יגלה מימין לדרך את השביל הישן, שבו השתמשו הרועים כשהחמור והפרד היו כלי התעבורה ולא הטרקטור.
הדרך מגיע לייאיילה נוספת בשם Sineli. מכיוון שכאן מגדלים עזים, בעל חיים סתגלן יותר, אפשר לעלות להרים מוקדם יחסית, בראשית יוני.
מכאן הדרך גולשת ליער נפלא של ארז לבנון וערער רם, המהווים חלק משמורת היער Kasnak. באמצע יוני פורחים מימין לדרך, מעל המקום הקרוי Çatal Armut, פרטים מרהיבים של איריס יונו בשלל גוונים, מלבן וצהוב ועד כחול עמוק.
מתחת לרום של 1,500 מטרים מתחיל יער האלון התורכי. אבל כאן מצפה לנו הפתעה. כשהשביל המסומן פונה ימינה, בחלקת יער המכונה Çatal armut (יש שלט), כדאי לפנות בדרך העפר שמאלה דווקא ולהמשיך עוד כ=200 מטרים. משמאל לדרך צומח עץ אלון ענק, מוקף בגדרת עץ קטנה. זהו "אלון וולקני" (vulcanica Quercus) – מין אנדמי הצומח אך ורק באזור הזה. התכונה הבולטת של העץ הם עלים ענקיים שאורכם עולה על 15 סנטימטרים. גובהו של העץ הגדול, כך על פי השלט הנעוץ בו, כ=27 מטרים. בזכות ממדיו זכה לשם פרטי, Koca Kasnak, כלומר – הענק של קסנאק.
חוזרים לצומת Çatal Armut וממשיכים בדרך היורדת לשער הכניסה לשמורת היער. בסוף מאי יש כאן פריחה רבה של אדמונית החורש. מכאן השביל מתפתל ארוכות בדרך עפר, תוך כדי תצפיות על האגם המלאכותי Kovada Gölü , עד שהוא נוחת בכפר Yukarı Gökdere.

אשאי טארטר - קמר דמלארי
משך הליכה: 6 שעות. דרגת קושי: רגיל נקודת מוצא: Aşağı Tartar. נקודת סיום: Kemerdamları. מקום לינה סמוך:
בנקודת המוצא, על שפת אגם אאירדיר, יש שתי מסעדות דגים. הדרך עוברת לגדות האגם, בצד מטעי משמש ועצי ערבה. בשלב מסוים מצוקי ההר מתקרבים לאגם והנוף הופך דרמטי. לאחר שחולפים על פני קשת סלע, המזכירה את מערת הקשת שלנו, רואים משמאל מערות קבורה. אחת מהן, בעלת חזית סלע שעברה החלקה, מרשימה במיוחד. השביל ממשיך עד לכפר הקטן Kemerdamkari, השוכן על גדות האגם.

אנטיוכיה
אנטיוכיה הייתה מושבה סלווקוית, שנוסדה במאה הרביעית לפני סה"נ. ידוע שהיה בה מרכז יהודי גדול. בתקופה הרומית קיבלו כאן חיילי הלגיונות החמישי והשביעי נחלות. סרגיוס פולוס, המושל הרומי של קפריסין שהתנצר בעקבות מסעו של פאולוס, היה תושב אנטיוכיה.
19 קשתות באקוודקט.


מידע מעשי להולכים בשביל
סימון השביל: השביל מסומן בשני פסים, אדום ולבן, ברמת צפיפות דומה לזו המקובלת בארץ.
עונה: בקיץ אין בעיה לטייל באזורים ההרריים. במישורי פמפיליה, לעומת זאת, חם בקיץ. טיול בחורף דורש מיומנות ומקצוענות בהתמודדות עם שלג.

אתרי לינה מומלצים:
אנטליה – פנסיון Atelya בעיר העתיקה, לא הרחק משער אדריאנוס. חצר יפהפייה של בית מסורתי וחדרים פשוטים ונעימים. מקום חביב על הולכי השבילים. כתובת: Civelek sokak 21, שכונת Barbaros, טל' 00902422416416. מחיר: 30 עד 40 דולר לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר.
סוטצ'ולר – Karacan Pansıyon. אכסנייה המשמשת בימים כתיקונם כמעונות לסטודנטים בקולג' המקומי מתפנה מאפריל עד סוף ספטמבר לתיירים. מקלחת (חימום בעץ) ושירותים משותפים לכל קומה. נוף מרהיב מהמרפסת. יחס מעולה וארוחת בוקר סימפטית. מחיר: ???
הר דבראז – סקי לודג' ממשלתי שנועד לשרת את באי אתר הסקי בחורף. מלון המתפנה בחורף ומייחל להולכים בשביל. חדרים נוחים, כולל טלוויזיה. רצוי לכוון את הביקור שלא בימי סוף השבוע, שכאן אז מחיר הלינה יורד. להזמנות, טל' 02462672020. בעתיד יבנו כאן בתי מלון נוספים.
אאירדיר – המקום המומלץ להולכי השביל הוא Lale Pension, השוכן בלב לשון היבשה החודרת לאגם. יש חדרים זוגיים וגם חדרי אכסנייה. האווירה – אווירת מטיילים. בעל המקום מתמצא באזור, מדבר אנגלית ויכול לייעץ ואף לארגן טיולי הליכה, סיורי דיג, סיורי שלג וכו'. שירותי הסעה לא תשלום מתחנת האוטובוס של אאירדיר. מחירים זולים. דואל www.lalehostel.com, טל' 00902463112406. באאירדיר יש פנסיונים ובתי מלון נוספים.

אינטרנט:
 לפני היציאה כדאי להתעדכן באתר אינטרנט של השביל:

www.stpaultrail.com

 

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים