דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

איסטנבול מוזיאונים באיסטנבול 

מוזאונים נוספים באיסטנבול

 

Santral Istanbul

סנטרל-איסטנבול, המוזיאון החדש באיסטנבול, מעורר התפעלות. רק שנתיים אחרי שאתר תחנת הכוח הראשונה של האימפריה העותמנית, שהחל לפעול ב-1911, נחשף לקהל הבינלאומי בביאנלה לאמנות, עומד בו מוזיאון יפהפה ובו תערוכה מתחלפת מרשימה.

המוזיאון לאמנות מודרנית של איסטנבול

המוזיאון לאמנות מודרנית נפתח בשנת 2005, וזכה לתשומת לב רבה בחוגי האמנות בטורקיה ובעולם. המוזיאון גדול למדי, ובכל זמן נתון הוא מציג מספר תערוכות, כולן מתחלפות. התערוכות תמיד מגוונות, מקוריות ומפתיעות - הביקור חובה לכל חובבי האמנות. 

מוזיאון Rahmi M. Koc לטכנולוגיה

במבנה ביזנטי עתיק לחוף קרן הזהב ובמספנה הישנה שלפיו בנה המיליארדר התורכי קוץ' בית נכות למכוניות פאר למיניהן, מטוסים, ספינות, צוללת אמיתית מימי מלחמת העולם השנייה, קרונות רכבת וחשמליות, מכונות חקלאיות, ואת הכל אפשר לתפעל. לילדים זו שמחה וגם לגדולים.

מוזיאון הצעצועים של איסטנבול

מוזיאון הצעצועים של איסטנבול הוא אחד המוזיאונים האהובים בעיר, ולא רק בקרב ילדים. כל חובב צעצועים יהנה מאד מביקור בשלוש הקומות של המוזיאון, בהן תוכלו לראות כמה אלפי צעצועים, במגוון גדלים וצורות וממגוון תקופות.

המוזיאון היהודי

מוזיאון היהדות של איסטנבול מציג לפני המבקרים את סיפורה של הקהילה היהודית באיסטנבול. מורשת הקהילה היא ארוכת שנים וקשורה באופן הדוק להיסטוריה הטורקית והעותומאנית.

מוזיאון של טורקיה לאומנות איסלמית

המוזיאון שוכן במבנה המרשים "איברהים פאשה פאלאס". הארמון נבנה בזמן השלטון העותומאני (1520-1536) וסיור בו מציג את הפאר של אותה תקופה. במוזיאון ישנו אוסף מיוחד של עבודות אותנטיות, מקרמיקה, מתכת, עץ ובד לצד אוסף עתיק ונדיר של שטיחים טורקיים.

מוזיאון - Great Palace Mosaic

סמוך למסגד הכחול נמצא אחד המוזיאונים הקטנים והיפים בעיר - מוזיאון הפסיפסים העירוני. תוכלו לראות כאן כמות מרשימה של פסיפסים שרובם נחשפו בשנות ה- 30 וה- 50 של המאה העשרים במקומות שונים בטורקיה, רובם מהתקופה הביזנטית.

מוזיאון הארכיאולוגיה של איסטנבול

מוזיאון הארכיאולוגיה של איסטנבול הוא אחד המוזיאונים המרשימים בטורקיה, גם מבחינת היקפו העצום וגם מבחינת הערך ההיסטורי של המוצגים שבו. במוזיאון מוצגים ממצאים ארכיאולוגיים מתרבות קדומה אחרת. החלק הגדול מוקדש לממצאים מתקופת יוון העתיקה, שרובם מגיעים מדרום מזרח המדינה.

Basilica

סמוך ל- Hagia Sophia ישנו בניין קטן שקל לפספס, אך כדאי לבקר בו. אחרי שמשלמים בכניסה, יורדים במדרגות התלולות ומגלים מה מסתתר מאחורי הכניסה הצנועה: אולמות ענק מפוארים הבנויים סביב מקווה מים, שנבנו בשנת 532 לספירה בעקבות אחת ההפיכות בחצר הביזנטית, שיועדו לספק מסתור ומי שתייה בשעת חירום.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים