דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון מפת תיירות 
מזרח ודרום-מזרח טורקיה

מזרח תורכיה הוא אזור של הרים גבוהים, אגמים ונהרות, שביניהם נמצאות תופעות טבע יוצאות דופן ואתרי עתיקות שאין דומה להם במקומות אחרים בעולם. כאן נמצא הר אררט, שעליו נחתה, כפי שמסופר, תיבתו של נוח. ההר הזה, 5,165 מטרים מעל פני הים, גבוה יותר מכל הר באירופה וכיפתו המושלגת תמיד מלבינה בבדידות מזהרת. למרגלות הר אררט, ליד העיירה דוגוביאזיט (Doğubeyazıt) נמצא ארמון מרשים של שליט מקומי בשם איסהק פשה. לא הרחק מהעיירה, ליד הגבול האירני, נמצאת עוד תופעת טבע מרתקת – בור עגול ועמוק שהשאיר אחריו מטאור שצנח לכאן (Meteor Çukuru).

תופעת טבע מיוחדת במינה היא הר נמרוד המזרחי. כאן, בלוע הר געש כבוי, תמצאו אגם גדול, ולא הרחק ממנו פתח שממנו יוצאים אדים חמים, עדות לפעילות סמויה של ההר. ההר מושלג בחורף ורצוי להגיע אליו ממאי ואילך. הר נמרוד אחר (Nemrut Dağ) הוא אתר מיוחד מבחינה היסטורית. כאן בנו שליטי ממלכת קומגנה פירמידת אבנים גדולה ובתוכה בנו את קבריהם, המוקפים פסלים ענקיים ומוזרים למראה.

במזרחה של תורכיה שלטו התורכים הסלג'וקים והם השאירו אחריהם מורשת אדריכלית משלהם, שממנה ניתן להתרשם בערים כמו ארזורום וביטליס. מצבות קבורה מעוטרות, מעשה אמנות, נמצאות בבית הקברות הסלג'וקי של העיירה אחלט (Ahlat), בגדה הצפונית של אגם ואן. באגם נמצא גם אי קטן, אקטמאר, ובו כנסייה מהמאה ה- 10, המעוטרת בתבליטים יפהפיים. עיר הבירה הנטושה של הממלכה הארמנית מימי הביניים, אני (Ani), לא הרחק מהעיר קארס (Kars) הותירה אחריה כנסיות ארמניות מרשימות אחרות.

באזור אגם ואן שכנה במאה השביעית לפני הספירה תרבות של עם האוררטו, אויביהם בנפש של האשורים. הם השאירו אחריהם מבצרים מרשימים ותעלות השקיה, הפועלות גם בימינו. במוזיאון שבעיר ואן נמצאים אוצרותיהם. בעיר ואן יש גם זן מיוחד ונדיר של חתולים, שזכו לפרסום עולמי. רבים מהם בעלי עיניים בצבע שונה.

במזרח תורכיה נמצאים גם מקורות הפרת והחידקל, שני הנהרות האדירים של המזרח התיכון. כדאי מאוד גם לבקר בעיר דיארבקיר, השוכנת לגדות החידקל. חומות העיר העתיקות, שאורכן כחמישה קילומטרים, השתמרו היטב, כמו גם מבנים רבים אחרים. מקום מיוחד במינו היא העיר מרדין, מרכז הנוצרים הסורים, הדוברים את השפה הארמית.דרום מזרח תורכיה הוא אזור מיוחד בפני עצמו. זוהי ארץ המישורים הענקיים, מאופק לאופק, המשתרעת למרגלות שרשרת ההרים הגבוהה המכונה אנטי טאורוס (מול הטאורוס). מכאן ודרומה משתרע המדבר הסורי הגדול, שאותו חוצים הפרת והחידקל. שני הנהרות מביאים מההרים המושלגים כמויות אדירות של מים. הם חוצות את תורכיה, סוריה ועירק ונשפכים במפרץ הפרסי. המרחב שבין הנהרות - ארם נהריים (מסופטמיה) - הוא ערש התרבות של המין האנושי. הפרת והחידקל גם מציינים את הגבול בין תרבות המזרח לתרבות המערב. כאן גם מכורתו של אברהם אבינו, אבי האומות העברית והערבית.

בשנים האחרונות זוכה האזור לתנופת פיתוח אדירה. הסכרים שבנתה הממשלה התורכית בנהר פרת (פרויקט G.A.P) אוגרים כמויות עצומות של מים המשמשות לפיתוח החקלאות וליצירת חשמל. הסכרים על נהר הפרת משנים אט אט את אופיו של האזור. תעלות מים כבר מרוות את האדמה הצחיחה, שתהפוך מן הסתם לאחד מאסמי התבואה הגדולים של המזרח התיכון.

הערים החשובות באזור הן אורפה, גזיאנטפ, דיארבקיר ומרדין. האקלים מדברי יבשתי. בקיץ חם כאן מאוד ובחורף קר. הזמן הטוב ביותר לביקור באזור הם החודשים מרץ-יוני וספטמבר-דצמבר.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים