דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

thxybcuk

איסטנבול כללי 
תחבורה באיסטנבול

אוטובוסים, דולומושים, מיניבוסים ומוניות. באיסטנבול, ישנן אפשריות רבות של תחבורה ציבורית ופרטית, על הקרקע. הכל בקלות יחסית ובמחירים סבירים.

אוטובוסים עירוניים ופרטיים
האוטובוסים העירוניים הצבועים בירוק ובאדום, ואוטובוסים פרטיים, שצבעם כחול, נוסעים מסלולים קבועים דרך המרכזים העיקריים דוגמת: Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Kadıköy Bostancı לאזורים שונים ומגוונים בעיר.

בתחנות האוטובוס ניתן למצוא רשימה של כל השעות בהן האוטובוסים יוצאים ואת המסלולים. התשלום יכול להתבצע ע"י רכישת כרטיס רגיל או ע"י תשלום ב"אקביל" (Akbil) שהיא כרטיס אלקטרוני של איסטנבול. במידה והטיול באיסטנבול הינו למספר ימים וכולל נסיעות רבות ושונות, שימוש בכרטיס אלקטרוני יכול לחסוך כסף.
אוטובוסים שחוצים את ה Bosphorus ואת גשר Fatih Sultan Mehmed ידרשו רכישת שני כרטיסים (תשלום כפול) נסיעה בצד אחד של העיר תעלה רק כרטיס אחד.
        

רכבת באיסטנבול
רכבת. צילום:יצחק שלו


דולומושים
פירוש המילה דולמוש (Dolmuş) הוא "מלא". דולומוש הינו מונית גדולה וצהובה (כמונית שירות) המכילה עד 8 מקומות ישיבה. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הדולמוש הנוסע ליעדכם. נהגי הדולמושים יוצאים מהתחנות רק כשהדולמוש מלא. התשלום נעשה בהתאם למרחק הנסיעה. ניתן לרדת ולעלות בכל רגע נתון. זהו אמצעי תחבורה פרקטי מאוד, וזול ביחס למוניות. כרטיסי אוטובוס אינם מתקבלים על הדולמוש.

מיניבוסים
מיניבוסים מכילים בממוצע כבין 14- 15 מקומות. היעדים רשומים על החלון הקדמי של המיניבוס. התשלום הינו במזומן בלבד. המיניבוסים יוצאים מהתחנות המרכזיות שב Şişli, Beşiktaş, Bakırköy וב Kadıköy.ומגיעים למגוון יעדים. במידה ואינך בטוח כי המיניבוס נושא ליעד הנכון, שאל את הנהג. כמו כן, במאוד מועד תעדכן את הנהג לאן ברצונך להגיע והוא יוריד אותך במקום הנדרש.

מוניות
כל המוניות באיסטנבול הינן צהובות בעלי שילוט עם הכתובית Taksi)) על הגג. עלייה למונית בתחנת מוניות הינה בטוחה יותר. עלייה בתחנה תהיה עדיפה במקרים בהם תירצה לציור קשר עם נהג המונית במקרים ששכחת דבר מה במונית או מכל סיבה אחרת. ניתן לעצור מוניות גם ברחוב.רישיון המונית ושם התחנה אליה המונית שייכת, רשום ליד הנהג.
ניתן לרשום אינפורמציה זו.
מחיר המונית הוא בערך כ YTL 1.73 בכניסה ועוד YTL 1.25 לכל קילומטר. חשוב לעלות למונית עם כסף פרוט, משום במקרים רבים אין לנהג עודף להחזיר משטרות גדולים מידי. לאחר חצות ישנה עלייה של 50% במחיר המונית.

למידע לגבי נסיעה , מחירי כרטיסים ומסלול:
אוטובוסים בתוך העיר : www.iett.gov.tr  
לבירור אבדות: 0212-297-5631 (9)

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים