דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון מפת תיירות 
איסטנבול ואזור ים השיש

תראקיה וים השיש

תראקיה היא החלק האירופי של תורכיה, המשתרע מצפון לים השיש, בין מצרי הבוספורוס והדרדנלים לגבולות עם בולגריה ויוון. זהו אזור חקלאי, בעל אופי של גבעות מתונות. הנוף השליו מאופיין בכרמי ענבים וזיתם, שדות חיטה, תירס וגידולי שדה אחרים.

בקצה המערבי של תראקיה נמצאת העיר אדירנה (Edirne), שבה בנה האדריכל סינאן את המסגד הגדול ביותר שלו – סלימייה – המסגד העות'מאני החשוב ביותר בהיסטוריה. בחופים הדרומיים של ים השיש, בתחום אסיה, שוכנת העיר הגדולה בורסה (Bursa), ששימשה כבירתם של העות'מאנים לפני כבשו את איסטנבול. בורסה הייתה בעבר מרכז לסחר במשי. בעיר יש ח'מאמים המתבססים על מעיינות חמים העיר שוכנת למרגלות אולודא (Uludağ) – אתר סקי מפורסם.

בקצה המזרחי של ים השיש, בסביבות העיר איזמיט (İzmit), נמצא אזור תעשייה גדול ובו גם בתי זיקוק. מעט מזרחה משם, ליד אגם איזניק, שוכנת העיר איזניק (İznik), היא ניקיאה ההיסטורית, עיר בעלת משמעות רבה בהיסטוריה הביזנטית. כאן ישבה במחצית הראשונה של המאה ה- 13 הממלכה הביזנטית הגולה, בעוד שבקונסטנטינופוליס ישבו הלטינים. בתקופה העות'מאנית, במאה ה- 16, יצרו באיזניק את אריחי הקרמיקה הצבעוניים והאיכותיים ביותר, המעטרים עד ימינו את המסגדים והמבנים המלכותיים של התקופה העות'מאנית.

בים השיש, סמוך לאיסטנבול, נמצאים "איי הנסיכים" (Adalar). באיים אלה נמצאים בתי הקיט של תושבי איסטנבול. בקיץ האיים תוססים מפעילות. באיים אלה חצבו בעבר שיש, והם שהעניקו לים שבו הם נמצאים את השם "ים השיש".

וכמובן, סמוך לחופי ים השיש, שוכנת איסטנבול, העיר שהייתה בירתן של שתי אימפריות – הביזנטית והעות'מאנית, והעיר היחידה בעולם השוכנת בתחומן של שתי יבשות.

איסטנבול

במשך יותר מאלף שנים הייתה איסטנבול בירתן של שתי ממלכות אדירות – האימפריה הביזנטית והאימפריה העות'מאנית. גם כיום, למרות שאנקרה היא בירתה של הרפובליקה התורכית, לא הועם זוהרה של איסטנבול כעיר החשובה במדינה - מרכז אדיר של כלכלה, מסחר, תרבות ובילויים. איסטנבול נושאת בתואר מיוחד במינו - העיר היחידה בעולם השוכנת בשתי יבשות. בין היבשות, אסיה ואירופה, מפריד מצר הבוספורוס היפהפה.

העבר המרתק הותיר בעיר מונומנטים שאין כדוגמתם בעולם כולו. איסטנבול העתיקה, העיר היושבת על שבע גבעות, הייתה מאז ומעולם נקודת מפגש ייחודית של מזרח ומערב. מרכזי הבילויים ומרכזי הקניות מתאימים לכל טעם, האווירה קוסמופוליטית, המבחר האדיר של המסעדות ובתי המלון - כל אלה הופכים את איסטנבול לא רק למקום שמבקרים, אלא לעיר שחוזרים אליה שוב ושוב ובכל פעם לומדים ליהנות ממנו יותר ויותר.

 

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים