חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלכוהול בטורקיה

מתכננים טיול לטורקיה? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

אלכוהול חוקי בטורקיה וזמין באופן נרחב, אך המדינה היא ברובה מוסלמית, כך שהמנהגים והיחס המקומיים לצריכת אלכוהול עשויים להשתנות בהתאם לאזור ולאוכלוסייה המקומית. הנה מה שאתה צריך לדעת על אלכוהול בטורקיה:

איפה אתה יכול לשתות:

מסעדות וברים: מפעלים רבים, במיוחד באזורי תיירות, מגישים אלכוהול. תוכלו למצוא מגוון ברים, פאבים ומסעדות המציעים משקאות אלכוהוליים מקומיים ובינלאומיים כאחד.
בתי מלון: מלונות רבים, במיוחד אלה המשרתים תיירים בינלאומיים, כוללים ברים או מסעדות המגישים אלכוהול.
מועדוני לילה ומקומות בילוי: בערים גדולות יותר כמו איסטנבול, אנקרה ואיזמיר, כמו גם יעדי תיירות פופולריים, תמצאו סצנת חיי לילה תוססת עם מועדוני לילה ומקומות בילוי שמגישים אלכוהול.
חנויות קמעונאיות: ניתן לרכוש אלכוהול מסופרמרקטים, חנויות נוחות וחנויות אלכוהול. עם זאת, ייתכן שחלק מהחנויות הקטנות יותר באזורים שמרניים יותר לא ימכרו אלכוהול.

איפה אתה לא יכול לשתות:

מקומות ציבוריים: שתיית אלכוהול במקומות ציבוריים, כגון פארקים, רחובות או תחבורה ציבורית, זוכה בדרך כלל לזעף ועשויה להיות בלתי חוקית באזורים מסוימים.
אתרים דתיים: שתיית אלכוהול אסורה בתכלית האיסור במסגדים ובאתרים דתיים אחרים ובסביבתם.
אזורים שמרניים: באזורים שמרניים יותר או בעיירות קטנות יותר, צריכת אלכוהול ציבורית עלולה להיראות כחסרת כבוד, וייתכן שקשה יותר למצוא מפעלים המגישים אלכוהול.
עלות אלכוהול:
מחירי האלכוהול בטורקיה יכולים להשתנות בהתאם לסוג המשקה, המותג והיכן הוא נרכש. משקאות מיובאים נוטים להיות יקרים יותר בגלל מיסים ומכסי יבוא. משקאות אלכוהוליים מקומיים, כמו Efes (מותג בירה פופולרי) או Rakı (אלכוהול בטעם אניס), הם בדרך כלל סבירים יותר. זכור שמחירי האלכוהול בברים, מסעדות או מלונות בדרך כלל גבוהים יותר מאשר בחנויות קמעונאיות.

מה שאתה צריך לדעת:

גיל השתייה החוקי: גיל השתייה החוקי בטורקיה הוא 18 שנים.
מנהגים מקומיים: בעוד שאלכוהול זמין באופן נרחב, חיוני לכבד את המנהגים והמסורות המקומיות, במיוחד באזורים שמרניים יותר. רצוי שתייה מתונה ואי הצגת התנהגות שיכורה בפומבי.
שתו באחריות: כמו בכל מדינה, חשוב לשתות באחריות ולהיות מודעים לסביבתכם.

לסיכום, אלכוהול זמין באופן נרחב בטורקיה, במיוחד באזורים תיירותיים וערים גדולות יותר. היו מכבדים את המנהגים המקומיים, שתו באחריות והקפידו על היכן ומתי ראוי לצרוך אלכוהול.

עוד מידע חשוב על אלכוהול בטורקיה

ממשלת טורקיה קבעה את הגיל החוקי לשתיית אלכוהול על 18. עם זאת, אנשים רבים שותים אלכוהול בטורקיה לפני הגיל החוקי.

זה לא חוקי למכור או להגיש משקאות אלכוהוליים לקטינים מתחת לגיל 18, אבל זה לא נדיר שילדים ונוער שותים אלכוהול בטורקיה.

מותר לשתות אלכוהול בטורקיה מגיל 18. עם זאת, ישנן הגבלות מסוימות על שתייה מחוץ למקומות מורשים ואסור לשתות אלכוהול במרחבים ציבוריים. ממשלת טורקיה אסרה על צריכת משקאות אלכוהוליים במקומות ציבוריים מאז שנות ה-80.

עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה: אדם יכול לשתות אלכוהול אם הוא מעל גיל 18 והוא מלווה בהורה או אפוטרופוס שלו, או אם יש לו רישיון למכור אלכוהול.

אתה יכול לשתות אלכוהול רק בבר או במסעדה עם רישיון מיוחד, שקשה להשיג.

החוק הטורקי רואה בכך ממש פשע לשתות אלכוהול במקום ציבורי. ישנן תפיסות שגויות רבות לגבי צריכת אלכוהול בטורקיה. אסור לשתות ולנהוג, אבל מותר לשתות במקומות ציבוריים למשל כוסות וויסקי עם חריטה או צייס'ר של ג'ין או אפילו קוקטייל של ג'ין ומלפוונים ומותר לקנות אלכוהול מגיל 18.

צריכת אלכוהול בטורקיה הייתה מוגבלת היסטורית בשל האמונה האסלאמית. עם זאת, כיום ניתן לקנות ולצרוך אלכוהול על ידי כל אדם מגיל 18 ומעלה.

הטורקים בדרך כלל שותים בירה, יין או ראקי עם הארוחות שלהם. ניתן למצוא משקאות אלכוהוליים גם בסופרמרקטים ובחנויות ברחבי הארץ.

מה העונש על מי ששותה אלכוהול במקום ציבורי בטורקיה?

בטורקיה אסור לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים. יש עונש לכל מי שעושה זאת.

העונש על מי ששותה אלכוהול בפומבי משתנה בהתאם לאזור ולסוג העבירה. באזורים מסוימים, שתיית אלכוהול בפומבי עלולה להוביל לקנס של בין 500 ל-2,000 לירה טורקית (TRY). אם נתפסת שותה אלכוהול מחוץ למקומות מורשים כמו ברים או מסעדות, אתה עלול לקנס של עד 30 ימי מאסר או קנס של עד 1,000 TRY על כל יום שהייה בכלא.

גיל השתייה החוקי בטורקיה הוא 18. זה לא חוקי לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים וזה כרוך בקנס גבוה.

העונש על מי ששותה אלכוהול במקום ציבורי בטורקיה הוא קנס של 500 לירה טורקית.

אסור לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים בטורקיה. זה כולל ברחובות, בפארקים ובכיכרות ציבוריות. מותר לשתות אלכוהול רק במקומות מורשים כגון מסעדות, ברים או בתי מלון. אם תיתפסו שותים אלכוהול מחוץ למקומות הללו, תקנסו ב-500 לירה טורקית, השווה ל-$126 דולר.

מה החוק לגבי שתיית אלכוהול ונהיגה ברכב בטורקיה?

החוק בטורקיה מחמיר מאוד לגבי שתייה ונהיגה. אסור לנהוג עם אחוז אלכוהול בדם גבוה מ-0.05%. אם תתפסו נוהגים עם BAC של 0.1% ומעלה, נקנס ורישיונכם יפסל ל-3 חודשים.

אם אתה מתחת לגיל 18, זה לא חוקי לשתות אלכוהול בטורקיה. אתה יכול לשתות רק אם אתה מעל גיל 18 ואם יש לך רישיון לשתיית אלכוהול מרשויות הממשלה.

=== הכתבה בחסות חלום חרוט

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בטורקיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על טורקיה!