אלכוהול בטורקיה

ממשלת טורקיה קבעה את הגיל החוקי לשתיית אלכוהול על 18. עם זאת, אנשים רבים שותים אלכוהול בטורקיה לפני הגיל החוקי.

זה לא חוקי למכור או להגיש משקאות אלכוהוליים לקטינים מתחת לגיל 18, אבל זה לא נדיר שילדים ונוער שותים אלכוהול בטורקיה.

מותר לשתות אלכוהול בטורקיה מגיל 18. עם זאת, ישנן הגבלות מסוימות על שתייה מחוץ למקומות מורשים ואסור לשתות אלכוהול במרחבים ציבוריים. ממשלת טורקיה אסרה על צריכת משקאות אלכוהוליים במקומות ציבוריים מאז שנות ה-80.

עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה: אדם יכול לשתות אלכוהול אם הוא מעל גיל 18 והוא מלווה בהורה או אפוטרופוס שלו, או אם יש לו רישיון למכור אלכוהול.

אתה יכול לשתות אלכוהול רק בבר או במסעדה עם רישיון מיוחד, שקשה להשיג.

החוק הטורקי רואה בכך ממש פשע לשתות אלכוהול במקום ציבורי. ישנן תפיסות שגויות רבות לגבי צריכת אלכוהול בטורקיה. אסור לשתות ולנהוג, אבל מותר לשתות במקומות ציבוריים למשל כוסות וויסקי עם חריטה או צייס'ר של ג'ין או אפילו קוקטייל של ג'ין ומלפוונים ומותר לקנות אלכוהול מגיל 18.

צריכת אלכוהול בטורקיה הייתה מוגבלת היסטורית בשל האמונה האסלאמית. עם זאת, כיום ניתן לקנות ולצרוך אלכוהול על ידי כל אדם מגיל 18 ומעלה.

הטורקים בדרך כלל שותים בירה, יין או ראקי עם הארוחות שלהם. ניתן למצוא משקאות אלכוהוליים גם בסופרמרקטים ובחנויות ברחבי הארץ.

מה העונש על מי ששותה אלכוהול במקום ציבורי בטורקיה?

בטורקיה אסור לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים. יש עונש לכל מי שעושה זאת.

העונש על מי ששותה אלכוהול בפומבי משתנה בהתאם לאזור ולסוג העבירה. באזורים מסוימים, שתיית אלכוהול בפומבי עלולה להוביל לקנס של בין 500 ל-2,000 לירה טורקית (TRY). אם נתפסת שותה אלכוהול מחוץ למקומות מורשים כמו ברים או מסעדות, אתה עלול לקנס של עד 30 ימי מאסר או קנס של עד 1,000 TRY על כל יום שהייה בכלא.

גיל השתייה החוקי בטורקיה הוא 18. זה לא חוקי לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים וזה כרוך בקנס גבוה.

העונש על מי ששותה אלכוהול במקום ציבורי בטורקיה הוא קנס של 500 לירה טורקית.

אסור לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים בטורקיה. זה כולל ברחובות, בפארקים ובכיכרות ציבוריות. מותר לשתות אלכוהול רק במקומות מורשים כגון מסעדות, ברים או בתי מלון. אם תיתפסו שותים אלכוהול מחוץ למקומות הללו, תקנסו ב-500 לירה טורקית, השווה ל-$126 דולר.

מה החוק לגבי שתיית אלכוהול ונהיגה ברכב בטורקיה?

החוק בטורקיה מחמיר מאוד לגבי שתייה ונהיגה. אסור לנהוג עם אחוז אלכוהול בדם גבוה מ-0.05%. אם תתפסו נוהגים עם BAC של 0.1% ומעלה, נקנס ורישיונכם יפסל ל-3 חודשים.

אם אתה מתחת לגיל 18, זה לא חוקי לשתות אלכוהול בטורקיה. אתה יכול לשתות רק אם אתה מעל גיל 18 ואם יש לך רישיון לשתיית אלכוהול מרשויות הממשלה.

=== הכתבה בחסות חלום חרוט

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בטורקיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על טורקיה!