דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון מפת תיירות 
אזור האגאי

BODRUM1"השמיים היפים ביותר והאקלים הנעים ביותר בעולם", כך הגדיר הרודוטוס, אבי ההיסטוריה, את האזור האגאי של תורכיה. התופעות שתיאר ההיסטוריון הקדום נכונות מאוד גם בימינו אלה. המרחב האגאי של תורכיה הוא אזור אידיאלי לבילוי חופשה נהדרת בקיץ ולטיולים מרתקים בעונות האחרות של השנה. בין המפרצים הכחולים, המוקפים במדרונות מיוערים, זוהרים חופים חוליים ומפנקים. מזג האוויר מתון. הבריזה מרעננת את חום הקיץ והחורף אינו קשה מדי לעולם. בתקופה היוונית הקדומה ובתקופה הרומית, היו כאן ערי נמל חשובות, שהותירו אחריהם שרידים מעוררי השתאות. בודרום ואפסוס, שתי פנינות של הים האגאי, מתפארות בשניים מתוך שבעת פלאי העולם העתיק! פלאים לא חסרים כאן, כמו למשל פמוקלה – אתר המעיינות החמים והבריכות המבהיקות מלובן, שאין דומה לו בעולם כולו. 

יש כאן אינספור אתרי עתיקות מהחשובים ביותר בעולם העתיק, דוגמת פריינה, מילטוס ומקדש דידימה. כאן נמצאים גם שרידי ממלכות קדומות אדירות. ביקור בפרגמון ממחיש את עוצמתה של הממלכה הקדומה, שחלשה על חופי הים האגאי והים התיכון. שרידי סרדיס, ובכללם גם בית כנסת מפואר מהתקופה הרומית, מנציחים את ממלכת לידיה העתיקה. ואיך אפשר שלא להזכיר את האתר המפורסם של טרויה? אין מי שלא שמע על תיאוריו הנהדרים של הומרוס, האיליאדה והאודיסיאה, ועל מסע ההרפתקאות של אודיסיאוס לשחרור הלנה היפה. הומרוס, אגב, הוא ככל הנראה יליד איזמיר, עיר הנמל הגדולה של החוף האגאי והעיר השלישית בגודלה בתורכיה. איזמיר היא כיום מרכז מסחרי בינלאומי. 

EPHESUS
אפסוס

בקצה הצפוני של הים האגאי נמצאים מיצרי הדרדנלים, המקשרים את הים האגאי לים השיש. זהו מקום חשוב ביותר מבחינה אסטרטגית. כאן שוכנת העיירה גליפולי (Gelibolu), ששמה מעורר זכרונות מימי מלחמת העולם הראשונה. איי יוון של הים האגאי קרובים לכאן מאוד, ואפשר לצאת אליהם לסיורי יום בקווי המעבורות המקשרים בין החוף התורכי לאיים.

האזור האגאי של תורכיה הוא כל מה שתייר מבקש לעצמו: נופים מקסימים, שירותי תיירות מפותחים, אפשרויות לינה לכל כיס, חיי לילה סוערים, כפרי דייגים אותנטיים ואתרי עבר מרתקים.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים