דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

עתיק

היסטוריה 
רקע כללי

התושבים הראשונים של טורקיה שעליהם ידוע לחוקרים חיו באזור הים התיכון כבר בסביבות 7500 לפני הספירה, ומאז החלו המחזורים החוזרים ונשנים של אימפריות שקמו, הגיעו לשיאן, החלו לשקוע ונעלמו לגמרי. הציוויליזציה הגדולה הראשונה היתה זו של החיתים, שסגדו לאלת השמש ולאל הסערה (1600-1900 לפני הספירה). כורש, קיסר פרס (530-550 לפני הספירה) כבש את אנטוליה ממזרח. הפרסים בתורם נדחקו החוצה על-ידי אלכסנדר מוקדון, שכבש את המזרח התיכון כולו מיוון ועד הודו ב-330 לפני הספירה לערך. במותו של אלכסנדר נאבקו מצביאיו על הירושה, ומלחמות אזרחים הפכו לעניין שבשגרה עד שהגלאטים קבעו את בירתם באנקרה בשנת 279 לפני הספירה וחיו בהרמוניה יחסית עם הממלכות הסמוכות: סלווקיה, פונטוס, פרגמון וארמניה. 

OCEANUSהשלטון הרומי הביא עמו שלווה יחסית ושגשוג במשך 300 שנה כמעט וסיפק בכך תנאים נוחים להתפשטות הנצרות. פאולוס חצה את אנטוליה כשהוא מטיף את עיקרי הנצרות. האימפריה הרומית החלה לשקוע משנת 250 לספירה ועד שהקיסר קונסטנטינוס איחד אותה מחדש בשנת 324. הוא בנה בירה לקיסרות המזרחית, העיר האדירה שתיקרא לימים קונסטנטינופול.

האימפריה העות'מאנית החלה להתרחב, כשלוחמים טורקיים שנמלטו מהמונגולים התאחדו בשלהי המאה ה-13. ב-1453 היו כבר העות'מאנים, בהנהגתו של מחמט הכובש, חזקים דיים כדי לכבוש את קונסטנטינופול. הסולטן סולימן המפואר (1566-1520) הביא את תור הזהב של האימפריה העות'מאנית: הוא ייפה את קונסטנטינופול, בנה מחדש את ירושלים והגיע בכיבושיו עד לשערי וינה. אבל רק מעטים היו הסולטנים, יורשיו של סולימן, שיכולים היו לשלוט על האימפריה ביד רמה שכזו ולאורך זמן, וכך החלה השקיעה הבלתי נמנעת כבר ב-1585.

המעצמות האירופיות ריחפו כמו נשרים על גוויית האימפריה, ואילו בתוך טורקיה עצמה נבלמו לבסוף הניסיונות להחיות את המדינה, לגבשה ולהצעיד אותה לעידן המודרני.,בשנת 1918 החלו בעלות הברית המנצחות לבתר את טורקיה לחלקים. המצב נראה בכי רע. גנרל עות'מאני, מוסטפא כמאל, ארגן את תנועת המרי, בהיותו משוכנע שהממשל החדש צריך להשיב את טורקיה לטורקים. מלחמת העצמאות נמשכה בשנים 1922-1920, והסתיימה, לאחר קרבות מרים ,בניצחון טורקי ובביטול מוסד הסולטנות. 

Ataturkמוסטפא כמאל (שכונה אתאטורק או 'אבי הטורקים') נטל על עצמו את המשימה לשנות את החברה הטורקית מן היסוד. עד למותו בשנת 1938, אומצה חוקה חדשה, בוטלה הפוליגמיה ונאסר על חבישת תרבוש, שניהם נחשבו סימנים לנחשלות העות'מאנית. הדת הופרדה מהמדינה, קונסטנטינופול נקראה איסטנבול, ולנשים ניתנה הזכות להצביע ולהיבחר לפרלמנט. עד היום, אתאטורק הוא הגיבור האמיתי של טורקיה: פסליו נמצאים בכל מקום, ויש חוקים נגד השמצתו.

מקור

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים