דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון מפת תיירות 
מרכז אנטוליה

מרכז אנטוליה היה בעבר הקדום גם מרכז העניינים. אם יש מקום שראוי להיקרא "ערש התרבות האנושית", מרכז אנטוליה תהיה טוענת ראשית לכתר. במרכז אנטוליה פזורות עדויות לתרבויות אדם פריהסטוריות, המעידות על הישגים אדירים של תרבות חומרית, בעיקר בכל הקשור לעיבוד מתכות.

כאן גם היו בירותיהן של ממלכות אדירות, ובראשן חתושאש, בירת האימפריה החיתית, שחלשה באלף השני לפני הספירה על המרחב הגדול שבין הים השחור לים התיכון. החיתים השאירו אחריהם ממצאים רבים, ביניהם תבליטי סלע יפהפיים, שהיו קשורים בפולחן האלים שלהם. במיוחד מרשימים התבליטים במקדש יזיליקיה (Yazılıkaya), המקדש של חתושאש.

בשנת 1200 בערך לפני הספירה פלשו מאירופה השבטים הפריגים והקימו את בירתם בעיר גורדיון, ממערב לאנקרה של ימינו. המלך האגדי של הפריגים היה מידאס, שעל פי המיתולוגיה הפך לזהב כל דבר שנגע בו. כאן גם היה "הקשר הגורדי" המסובך, שאיש לא הצליח להתירו, עד שבא אלכסנדר הגדול ופתר את הבעיה במכת חרב אחת.

בלב אנטוליה שוכנת העיר קוניה, שהייתה בירתם של התורכים הסלג'וקים במאה ה- 12. כאן התיישב איש הרוח הגדול ג'לאל א-דין א-רומי (מוולאנה), מייסד הכת הסופית "מוולווי" (Mevlevi). הוא פיתח את הרעיון המיתי של איחוד עם האל באמצעות "סמה" (Sema) – ריקוד מעגלי שבגללו ידועים הדרווישים של הכת בשם "הדרווישים המחוללים". ג'לאל א-דין הטיף לשלום ולאחווה בין בני האדם באשר הם.

בלבה של אנטוליה שוכנת קפדוקיה - אחד מפלאי הטבע של העולם. צורות הנוף כאן כאילו לקוחות מעולם הדמיון, ואם לא די בזה – בא האדם והוסיף את שלו: ערים תת-קרקעיות, בתים בתוך סלעים, כנסיות מעוטרות בציורים, אמני קדרות ועוד כהנה וכהנה.

גלגל ההיסטוריה השלים סיבוב מלא. כיום, בלבה של אנטוליה נמצאת עיר הבירה – אנקרה. המוזיאון הארכיאולוגי הנהדר של התרבות האנטולית הקדומה מציג ממצאים נדירים מלפני 50,000 שנה ועד המאה השניה לספירה. המוזיאון משתלב היטב במאוזוליאום אניט כביר (Anıt Kabir) – שם קבור אתא תורכ, אבי הרפובליקה התורכית. עבר מפואר וסמלה של תורכיה המודרנית צועדים כאן יד ביד.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים