דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

לילה באיסטנבול

איסטנבול לא להחמיץ 
איי הנסיכה - חלקת אלוהים הקטנה שלי

למי שכבר מכיר את כל חמדות השכייה של איסטנבול , וכאלה יש רבים ומגוונים, נותרה הברירה הטבעית להיכנס למעבורת על גדות נהר הפוספורוס ולשייט במשך כשעה קלה במימי ים השיש עד לקבוצת איי הנסיכה המחוברים זה לצד זה על-ידי מפרצונים מרהיבי עין.

איי הנסיכה כוללים 6 איים מיושבים ושלושה איים שתושביהם בעיקר בעלי כנף.

האי האהוב ביותר עלי, וכנראה אהוב במיוחד גם על-ידי הנופשים הטורקים בני עמנו, הוא אי הנקרא בורגזדה Burgazada בשפה הטורקית. 

איי הנסיכהבימים קדומים נקרא האי פנורמוס, שמשמעותו "המפרץ הבטוח" למרות שלאיי הנסיכה נהגו להגלות אסירים מקונסטנטינופול, שמה הביזנטי של איסטנבול, מהסיבה שאפשרויות המילוט מאיי הנסיכה היו כמעט בלתי-אפשריים.

מאז שנות החמישים של המאה הקודמת החלו התושבים באי לשקם את בתי העץ הישנים, טברנות, מסעדות ומלונות בוטיק נפתחו ויאכטות מפוארות החלו לעגון לאורך המפרצים הפזורים מסביב לאי .

מכפר דייגים יווני שכוח אל הפך אי בורגזדה ליעד חופשות אופנתי ורבים מעשירי איסטנבול בנו את מעונות הקיץ שלהם על המורדות הירוקים מכוסי עצי אורן באי הקסום.

לטעמי, מה שבאמת מיחד את האי היא העובדה שבאי אסור בתכלית האיסור לנוע בכלי רכב מוטוריים , כל מה שנע לאורך הסמטאות הצרות באי הם אופניים וכרכרות רכובות לסוסים....

המראה הראשון הנגלה לתיירים הרבים הגודשים את האי בעיקר בימי הקיץ הוא מלון אנטיגוני, הגדול באי, מאחוריו ניצבת כנסייה בפטיסטית עתיקת-יומין ובהמשך מתחיל הטיפוס בסמטאות מתעגלות מגובה פני הים אל מרומי האי שאורכו ורוחבו 2 ק"מ כך שקל למבקרים הצועדים רגלית או רכובים בכרכרה לחוות את כל מראות האי ביום טיולים אחד.

במרומי האי ניצב מוזיאון לזכרו של המשורר הטורקי הידוע סאיט פייק Sait Paik שתוכן סיפוריו לקוח מחיי היומיום באי, סיפורים על אנשים פשוטים, על דגים, אדמה טובה ואוויר ספוג ריחות הים.
המוזיאון הוא נקודת התצפית המומלצת להעיף מבט פנוראמי על מימי מפרצים בצבע טורקיז, שרשרת איים סביב סביב , יאכטות של עשירים, כל מה שמשכיח לרגע את מראות היומיום אליהם מורגל תושב תל-אביבי שכמוני.

מאת: דני צימט.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים