דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון אתגרי 
ראש ירוק- מטילים ביחד

 

טיול באזורים שהם ערש המיתולוגיה של המזרח הקדום. נלך בעקבות אברהם אבינו מחרן לאורכשדים, אל מול תיבת נוח למרגלות האררט - נדבר על המיתוסים שלהמבול. נטייל בעקבות האנבזיס – מסע הרבבה של כסינופון במאה החמישית לפני הספירה ובעקבות סיפורי הנפלאות של מסע גורדייב במאההעשרים אחרי הספירה, ואף ניגע במסע הארגונאוטים בים השחור.

במסע בן 13 ימים נתחיל בסוריה, נחצה את הפרת למסופוטמיה (עיראק), נחצה את החידקל לפרס, נחצה את ארמניה ההיסטורית ואף לתחומי גרוזיה נגיע. הכול בגבולות תורכיה, כי הגבול המדיני איננו הגבול הגיאוגרפי. נחלוף על פני נופים המשתנים ללא הרף: מהמדבר הסורי אל רמות הבזלת של האזורים הכורדיים ומִיַמת ואן ועד ליערות הגשם שבקצ'קר המזרחי. נרד (עם האוטובוס) למעמקי האדמה במכרות המלח ונעפיל (ברכב מיוחד) לראשיהם של שני הרי נמרוד הנישאים. נעבור בערים עתיקות ובשווקים שבהם הזמן עמד מלכת ונכיר סורים, כורדים,תורכים ולאזים. ניהנה מאוכל תורכי טעים ואפילו ממלונות מפנקים במקומות נידחים.

ראש ירוק
צילום: ניצה כשר

אל קפדוקיה הקסומה - ארץ הפיות 

בלב רמתאנטוליה שוכן חבל ארץ מיוחד במינו שהטבע, האמן הגדול מכולם, עיצב בצורה שאין דומהלה בעולם. שילוב של אבן טוף ובזלת יצר מכלול צורות וצבעים שאפילו סלוואדור דאלי לאהיה מעלה במכחולו. האדם ניצל את האבן הרכה ומתקופות קדומות ועד ימינו חצב בה ערים,כפרים ומתקנים שונים שהפכו את האזור לקן נמלים ענק. תרבויות באו ונעלמו והותירו אתחותמן בסלע. עוד בימינו חיים כאן אנשים כפי שחיו אבותיהם לפני מאות שנים וכאילוהזמן עמד מלכת. הוסיפו לכך מרכזי פולחן מדהימים, ציורי קיר נדירים ושרידיםארכיאולוגים שמורים היטב, ותבינו מדוע אונסקו הכריז על קפדוקיה כאתר מורשתעולמי.

באזור נפלא זה נשוטט חמישה ימים מלאים - מעל לאדמה ומתחתיה (ומי שירצה, גם באוויר) ברכב וברגל. נגור במלון שחלק מחדריו חצובים בסלע, נאכל ארוחת בוקר במרפסת הצופה אל הנופים המופלאים, נטייל באתרים מפורסמים וגם באתרים שבדרך כלל לא מגיעים אליהם, ונסיים כל יום בנקודת תצפית מפתיעה. בערבים נתוודע אל המטבח הטורקי המקומי ואלהתרבות הייחודית של האזור.

הטיול שלנו ייחודי בכך שהבסיס שלנו הוא בעיירה גרמה, העיירה היפה ביותר בקפדוקיה, שבה נגור במשך כל זמן הטיול. מהמלון תצפית נהדרת על עמק הגרמה - ערך מוסף לארוחת הבוקראו לקפה/דרינק של שעת שקיעה. בסמוך למלון שלנו יש מסעדות המגישות אוכל תורכי נפלא במגוון רמות ומחירים. כמו כן ניתן לצאת מהמלון עם שחר לטיולים אישיים ברגל בקניונים הסמוכים למלון, לפני ארוחת הבוקר, ולשוטט בעיירה באופן חופשי לפנות ערב ובערב. 

מצגת טיול של ראש ירוק

לפרטים: ראש ירוק

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים