דף הבית אודות האתר מפת האתר הוסף למועדפים שלח לחבר
קלאבים
איסטנבול
יעדי נופש
טיולים ותרמילאים
ספא ומרפא
ספורט בטורקיה
היסטוריה
טורקיה בוידאו
עסקים בטורקיה
תדמית טורקיה
חיפוש באתר
netravel

  -----------------------------------------------------

הכנס לפורום הגולשים של Myturkey

הצג שאלה לגבי קלאבים, טיולים ואטרקציות בטורקיה

ותהנה מנסיונם של גולשים אחרים שבקרו בטורקיה.

 ------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 
 

תפריט עליון מפת תיירות 
אזור הים השחור

מורדות הים השחור, בעיקר במזרחה של תורכיה, הם יער-עד ירוק ונצחי, משובץ בשדות חקלאיים ובמטעי תה ואגוזי אלסר, תפוחים ואגסים. מכל פינה זורמים כאן מים, המצטרפים לפלגים ולנחלים שוצפים ומהירים. כמות המשקעים הגבוהה הופכת את האזור הזה למיוחד. במורדות התלולים היורדים אל הים מתקיים טיפוס מיוחד של יער גשם, עם עצי אשור ואשוח, וביניהם שיחים ירוקים של רודודנדרון, הפורחים במאי בצבעים של ורוד וצהוב.

התכונות הגיאוגרפיות והטבע המיוחד של האזור השפיעו גם על תרבות האדם. עמקי הנחלים הגדולים היו מבודדים אלה מאלה ומשאר חלקיה של תורכיה. לפיכך, התפתחו כאן צורות דיבור מיוחדות, לבוש אופייני ותרבות מקומית מעניינת.

הבתים המקוריים היו בנויים מעץ, חומר בנייה שנמצא כאן בשפע. בעיירה ספרנבולו שרד מרקם שלם של עיירה הבנויה בתי עץ מרשימים בני מאה ומאתיים שנים. מצפון לספרנבולו נמצאת עיירת החוף הציורית אמסרה, ששמה נגזר מהמלכה אמזונה. מיתולוגיה מקומית גורסת שכאן חיו האמזונות, הלוחמות האגדיות שאיש לא היה יכול לעמוד נגדן.

במרכז הים השחור שוכנת עיר הנמל הגדולה סמסון (Samsun). ממזרח לה נמצאת העיר ריזה (Rize) – שהיא מרכז גידול התה של תורכיה. מטעי התה שמסביב הם חגיגה לעיניים וכמעט תמיד אפשר לראות כאן חקלאים קוצצים את עלי התה מהשיחים המעוגלים ומובילים אותם בתרמילי נצרים גדולים אל מקום ריכוז, שממנו הם נשלחים למפעלי התה שבחוף.

הנהר הגדול צו'רו (Çoruh) חוצה את הרי הקצ'קר, יורד דרך אזור ארטווין ונשפך לים השחור בגרוזיה, מחוץ לגבולות תורכיה. שייטים מקצוענים בלבד מנצלים את הזרם המהיר של הנהר לראפטינג מהיר וקשה.

העיר החשובה בחופים של מזרח הים השחור היא טרבזון, הלא היא טרביזונד הביזנטית. מדרום לה נמצא הרכס הגבוה של הקצ'קר (3,937 מ'), יעד נהדר לחובבי המסלולים הרגליים, העובר בנופים הרריים מדהימים ובכפרים ידידותיים. טיול רגלי בקצ'קר הפך זה מכבר ל"טיול חובה" בקרב חובבי הטבע הישראלים. בסיסי הטיולים לקצ'קר הם הכפר איידר (Ayder), במדרון הצפוני של הרכס והעיירה יוסופאלי (Yusufeli), במדרון הדרומי של הרכס.

רכס קצ'קר בודד את טרביזונד הביזנטית, שהמשיכה לשרוד עוד כשמונה שנים אחרי נפילת קונסטנטינופוליס, איסטנבול של ימינו. בטרבזון נותרו עד ימינו מספר כנסיות ביזנטיות, שחלקן הפכו למסגדים. בכנסיית איה סופיה שבמקום נותרו ציורי קיר יפהפיים. במעלה הנהר אלטינדרה (Altındere), דבוק בצורה מפחידה לצוק סלע ענק, נותרו השרידים המרשימים של מנזר סומלה, שנוסד במאה ה- 14.

 

 


 

 My Turkey אינו אתר מסחרי ויעודו להציג את אתריה המגוונים של טורקיה לתייר הישראלי.
(טורקיה, תורכיה, חופשה בטורקיה, קלאבים בטורקיה, איסטנבול, אנטליה, בודרום)
כל ההצעות של חברות מסחריות באתר זה הן על אחריות החברות בלבד.
כל הזכויות שמורות (C) לMy Turkey

איי-מארק אימג' סטודיו
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים